خبر فوری

محرومیت فدراسیون دو و میدانی روسیه تمدید شد

 نظرها
محرومیت فدراسیون دو و میدانی روسیه تمدید شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان جهانی مارزه با دوپینگ می گوید از آغاز سال جدید میلادی تاکنون ۹۹ مورد دوپینگ با ملدونیوم را شناسایی کرده است. دارویی که اخیرا به لیست ممنوعه این سازمان افزوده شده و دامن برخی از مطرح ترین ورزشکاران روس از جمله ماریا شاراپووا را گرفته است.

همزمان با انتشار این خبر٬ اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی محرومیت فدراسیون دو و میدانی روسیه را تا ماه مه تمدید کرد. فدراسیون دو و میدانی روسیه به «پنهان کاری سازماندهی شده دوپینگ ورزشکاران روس» متهم است.

سباستین کو٬ رئیس اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی٬ روز جمعه با اشاره به محرومیت فدراسیون دو و میدانی روسیه گفت: «مقامات روس باید تدابیر بیشتری اتخاذ کنند اگر می خواهند جایگاه گذشته خود را باز یابند. فعلا و با توجه به شرایط کنونی آژانس مبارزه با دوپینگ روسیه نمی تواند حق عضویت خود در اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی را بدست آورد.»

وی همچنین از کشورهای اتیوپی و مراکش خواست تا «طرحی مناسب و موثر برای بهبود سیستم آزمایش های ضد دوپینگ خود ارائه دهند.» سباستین کو اعلام کرد: «اتحادیه تحت مدیریت او کشورهای اوکراین و بلاروس و کنیا را در فهرست نظارتی ویژه سال ۲۰۱۶ قرار داده است. این کشورها با پشتیبانی ناظران اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی موظف هستند تا پایان سال برنامه ای دقیق و موثر برای مبارزه دوپینگ در نظر گرفته و اجرایی کنند.»

اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی در نشست ماه مه خود در مورد روسیه تصمیم خواهد گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.