خبر فوری

یکی از مجروحان از لحظۀ انفجار آنکارا می گوید

 نظرها
یکی از مجروحان از لحظۀ انفجار آنکارا می گوید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انفجار در مرکز آنکارا روز یکشبنه دست کم ۳۴ کشته برجای گذاشت و به گفتۀ مقامات ترکیه بیش از ۱۲۵ نفر نیز مجروح شده اند. به گزارش خبرگزاری ترکیه ۲۳ نفر در لحظۀ انفجار کشته شده اند و ۱۱ نفر دیگر نیز در راه انتقال به بیمارستان یا پس از رسیدن به بیمارستان به دلیل شدت جراحات جان باخته اند.

یکی از کسانی که در این انفجار مجروح شده به خبرنگاران می گوید : « من در یک اتوبوس بودم، همه صندلی های اتوبوس پر از مسافر بود، بین ۴۰ تا ۵۰ نفر بودیم. اتوبوس سرعتش را کم کرد چون یک اتومبیل به سمت ما می آمد و ناگهان صدای انفجار آمد. فقط یک نور قرمز دیدم. دو سه نفری همان لحظۀ انفجار کشته شدند. یک چیزی به بازوی من برخورد کرد و به زمین پرتاب شدم.»

این انفجار در ساعت ۱۸:۴۵ دقیقۀ روز یکشنبه و در نزدیکی میدان «قیزیلای» رخ داده که یکی از محلات شلوغ و پرتردد پایتخت ترکیه و محل تلاقی چند خط اتوبوس و متروست.

بلافاصله پس از این انفجار، احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه نشست فوق العاده ای را با حضور برخی از وزرای کابینۀ خود تشکیل داد. یک مقام نزدیک به دولت ترکیه نیز با توجه به تحقیقات صورت گرفته از انتحاری بودن این انفجار خبر داده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته و وزارت کشور ترکیه اعلام کرده است که نتایج تحقیقات دربارۀ عوامل این انفجار را تا دوشنبه شب اعلام خواهد کرد. این دومین انفجاری است که در پایتخت ترکیه طی دو ماه گذشته رخ می دهد. انفجار روز هفدهم فوریه در آنکارا که در مقابل ساختمان فرماندهی نیروهای نظامی ترکیه صورت گرفت نیز منجر به کشته شدن ۲۹ نفر شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.