خبر فوری

وزیر انرژی روسیه: ایران از طرح تثبیت تولید جهانی نفت مستثنی شود

 نظرها
وزیر انرژی روسیه: ایران از طرح تثبیت تولید جهانی نفت مستثنی شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که می توان طرح تثبیت تولید جهانی نفت را در ماه آوریل اجرایی کرد و ایران را از آن مستثنی دانست.

الکساندر نواک روز دوشنبه پس از گفتگو با همتای ایرانی خود گفت: «ایران در موقعیت خاصی قرار دارد چرا که تحریم ها بر میزان تولید نفت این کشور تاثیر گذاشته است.» وی افزود که «ایران خواهان هماهنگی بین کشورهای صادرکننده نفت است اما نخست نیاز دارد که تولید نفت خود را به حد مورد نظر رساند.»

بیژن زنگنه مواضع روسیه درباره ایران را دلگرم کننده و بسیار مثبت خواند و گفت: «به بهبود وضع بازار نفت در آینده امیدوار است.» وزیر نفت ایران روز گذشته اعلام کرده بود که هرگاه تولید نفت ایران به مرز ۴ میلیون بشکه در روز برسد این کشور حاضر خواهد بود درباره طرح تثبیت تولید نفت مذاکره کند.

تولید نفت ایران در ماه فوریه گذشته ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز اعلام شده است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که پیش تر روسیه و عربستان سعودی و قطر و ونزوئلا در جریان مذاکرات ماه گذشته در دوحه خواستار آن شده بودند که با توجه به کاهش قیمت نفت، تمامی کشورهای صادرکننده میزان تولید نفت را تثبیت کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.