خبر فوری
This content is not available in your region

تاکید آنگلا مرکل بر نقش مهم ترکیه و یونان در بحران مهاجرت

نظرها
تاکید آنگلا مرکل بر نقش مهم ترکیه و یونان در بحران مهاجرت
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان می گوید اتحادیه اروپا باید به دنبال یک راه حل مشترک برای حل مشکل پناهجویان باشد که در آن همه کشورهای این اتحادیه نقش خود را ایفا کنند.

خانم مرکل که در پارلمان آلمان صحبت می کرد ضمن تقدیر از نقشی که ترکیه در پذیرش پناهجویان داشته است گفت براساس پیشنهاد دولت ترکیه به ازای هر یک مهاجر غیرقانونی که از اتحادیه اروپا به ترکیه فرستاده می شود اتحادیه اروپا باید یک پناهجوی سوریه ای را به عنوان مهاجر قانونی بپذیرد.

صدر اعظم آلمان گفت که در جریان گفتگوها با ترکیه درباره بحران مهاجرت، موضوع پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا و یا لغو ویزای اروپا برای شهروندان ترکیه ای هم مطرح شده است.

آنگلا مرکل گفت که آسودگی کنونی اروپا در پی بسته شدن مسیر بالکان موقتی است و اتحادیه اروپا باید به دنبال راه حلی پایدار باشد. او همچنین بر نقش ترکیه و یونان در مقابله با این بحران تاکید کرد.

مقامهای اتحادیه اروپا قرار است روز پنجشنبه درباره بحران پناهجویان مذاکره کنند و انتظار می رود که این توافقنامه پیشنهادی توسط ترکیه محور گفتگوهای روز پنجشنبه باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.