وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

روبات ارزان قیمت تحویل کالا، ایده تازه طراحان اسکایپ

روبات ارزان قیمت تحویل کالا، ایده تازه طراحان اسکایپ
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک شرکت استونی روبات های کوچک برای تحویل کالا در محل طراحی کرده است. هدف از این خدمات روباتی، کاهش مشکلات تحویل برای شرکت های این صنعت است. اما با وجود مشکل ترافیک و مسائل محیطی، آیا در سال های آینده شاهد حرکت این روبات ها در خیابان ها خواهیم بود؟

مدیر عامل این شرکت با خوشبینی نسبت به آینده روبات می گوید:«دو سال پیش با همکارم تصمیم گرفتیم از فناوری روز موجود برای خودکار کردن آخرین مرحله تحویل سفارشات و کالا ها استفاده کنیم.»

روبات با یک اپراتور و با اینترنت از راه دور کنترل می شود. این دستگاه مجهز به بلندگو و میکروفون برای مکالمه با دیگران است. مدیرعامل این شرکت می گوید: «این روبات با بهره بردن از فناوری، حسگر و جهت یاب ماهواره ای نه دوربین دارد. ابزارهای دیگری هم مانند گردش یاب و حسگرهای داخلی دارد و می توان گفت براساس فناوری تلفن همراه ساخته شده است.» آهیت هینلا (Ahti Heinla) برنامه ریز و مدیر عامل این شرکت نوپای استونی که از موسسان اسکایپ است اعلام کرد این روبات ها از شانزدهم مارس بصورت آزمایشی در منطقه گرینیچ لندن بهره برداری شدند و قرار است درماه های آینده در بعضی از شهرهای بریتانیا مورد استفاده قرار گیرند.