خبر فوری
This content is not available in your region

وزیر خارجه بلژیک: صلاح عبدالسلام در پی طراحی حملاتی در بروکسل بوده است

نظرها
وزیر خارجه بلژیک: صلاح عبدالسلام در پی طراحی حملاتی در بروکسل بوده است
اندازه متن Aa Aa

صلاح عبدالسلام یکی از مظنونان زنده حملات پاریس از پشت میله های زندان اعتراف کرده که آماده انجام حملاتی در بروکسل بوده است. بر اساس اطلاعات تاکنون منتشر شده او همچنین اعتراف کرده است که قصد داشته در جریان حملات سیزدهم نوامبر پاریس خودش را در استادیوم ورزشی فرانسه منفجر کند اما در آخرین لحظه نظرش را تغییر داده است.

دیدیه رایندرس وزیر خارجه بلژیک در سخنانی گفت: «او آماده بوده است تا دست به اقداماتی در بروکسل بزند و احتمال دارد که ادعای او واقعی باشد زیرا ما مقدار زیادی سلاح بویژه سلاح های سنگین در تحقیقات اولیه پیدا کردیم و در بروکسل شبکه جدیدی از افرادی را پیدا کردیم که با او مرتبط بودند.»

وزیر خارجه بلژیک همچنین گفته است که از زمان حملات تروریستی پاریس در ۱۳ نوامبر تاکنون بیشتر از ۳۰ نفر در ارتباط با حملات پاریس دستگیر شده اند.

با اینکه صلاح عبدالسلام فرد کلیدی حملات تروریستی پاریس دستگیر شده است با این حال سطح هشدار امنیتی در بروکسل بالاست و مقامات در ارتباط با احتمال وقوع حملات تروریستی هشدار داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.