خبر فوری
This content is not available in your region

کوبا؛ بازداشت دهها تن از تظاهر کنندگان مخالف دولت ساعاتی پیش از ورود باراک اوباما

نظرها
کوبا؛ بازداشت دهها تن از تظاهر کنندگان مخالف دولت ساعاتی پیش از ورود باراک اوباما
اندازه متن Aa Aa

تنها چند ساعت قبل از فرود هواپیمای باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در هاوانا پایتخت کوبا، پلیس حدود پنجاه تن از مخالفان را دستگیر کرد.

دهها تن از اعضا و حامیان گروه زنان سفید پوش به رسم معمول هر یک شنبه، تظاهرات صلح آمیز خود را در دفاع از آزادی بیان و عفو زندانیان سیاسی برگزار کردند. در همین زمان حدود ۳۰۰ نفر از حامیان دولت با گروه زنان سفید پوش روبرو شدند و شروع به شعار دادن در مخالفت به آنها کردند.

حامیان دولت شعارهایی در حمایت از فیدل کاسترو و انقلاب سر می دادند و مخالفان بازداشت شده شعار می دادند «آزادی، مرگ بر جنایتکاران». بنا بر آخرین گزارش ها افراد دستگیر شده بعد از چند ساعت آزاد شدند.

بنا بر گزارش ها برتا سولر رهبر زنان سفید پوش که برای دیدار با باراک اوباما دعوت شده در میان بازداشت شدگان روز یک شنبه بود. باراک اوباما پیش از این در نامه ای مورخ دهم مارس به گروه زنان سفید پوش قول داده بود که در دیدار با رائول کاسترو رئیس جمهوری کوبا درباره مسائل مربوط به آزادی بیان و اجتماعات با او گفتگو کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.