خبر فوری

حمله به محل اسکان مشاوران اروپایی در باماکو

 نظرها
حمله به محل اسکان مشاوران اروپایی در باماکو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محل استقرار مشاوران نظامی اروپایی حاضر در باماکو دوشنبه شب هدف حملۀ افراد مسلح قرار گرفت. به گفتۀ مقامات مالی، در نتیجۀ تیراندازی میان نیروهای نظامی و حمله کنندگان سه نفر از افراد مسلح فرار کرده و یک نفر دیگر نیز دستگیر شده است.

هنوز مشخص نیست این افراد عضو چه گروهی بوده اند.

مشاوران نظامی اروپایی در قالب ماموریت آموزش نیروهای ارتش مالی (EUTM) در این کشور به سر می برند و به گفتۀ فرماندۀ این ماموریت هیچ فردی در این تیراندازی مجروح نشده است. اطراف محل استقرار این مشاوران بلافاصله توسط نیروهای نظامی مالی به کنترل درآمده و علاوه بر آن نیز سه خودروی نظامی ماموریت سازمان ملل با حضور در محل٬ محافظت از این هتل را به عهده گرفته اند.

هتل محل اقامت مشاوران اروپایی در فاصلۀ کمی از هتل رادیسون قرار دارد که در ماه نوامبر گذشته القاعدۀ مغرب اسلامی با همکاری مرابطون در آنجا دست به گروگانگیری زده بودند. این گروگانگیری منجر به کشته شدن دست کم ۲۵ نفر شد که بیشتر آنها اتباع خارجی بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.