خبر فوری

همبستگی مردم و مقامات بروکسل و اروپا بعد از انفجارهای این شهر

 نظرها
همبستگی مردم و مقامات بروکسل و اروپا بعد از انفجارهای این شهر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انفجارهای بروکسل که منجر به کشته شدن دست کم ۳۴ نفر در فرودگاه و متروی این شهر شد، موجی از همبستگی و همراهی را برانگیخته است.

مردم پایتخت بلژیک در میادین این شهر مانند جمهوری و بورس به یاد کشته شدگان این حملات تروریستی با روشن کردن شمع و قرار دادن شاخه های گل یاد کشته شدگان را گرامی داشتند.

یکی از این افراد می گوید: «ما برای این حمله آماده نبودیم اما همیشه این حس وجود داشت که قرار است اتفاقی بیافتد. صادقانه بگویم که هنوز برای من غیرقابل باور است چرا که فکر نمی کردم چنین چیزی را اینجا در بروکسل ببینم.»

بانوی دیگری نیز با بیان اینکه امروز روز غم انگیزی برای مردم این شهر است، می گوید: «بروکسل شهر بسیار زیبایی است و نمی خواهم کسی زیبایی این شهر را که ما در آن زندگی می کنیم از بین ببرد.»

تعدادی از مقامات اروپایی از جمله ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیۀ اروپا و نخست وزیر بلژیک نیز در میدان بورس بروکسل حضور یافتند. دولت بلژیک سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرده و بر شدت ضرایب ایمنی در اماکن عمومی نظیر متروها و مراکز خرید و فرودگاهها افزوده است.

این انفجارها به فاصلۀ چهار روز از دستگیری صلاح عبدالسلام، یکی از عوامل اصلی حملات تروریستی پاریس صورت می گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.