خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار در شبکه متروی بروکسل شهر را به حالت نیمه تعطیل درآورد

نظرها
انفجار در شبکه متروی بروکسل شهر را به حالت نیمه تعطیل درآورد
اندازه متن Aa Aa

سومین انفجار روز سه شنبه در بروکسل جان حدود بیست نفر را گرفت و ده ها مجروح به جا گذاشت. شهردار بروکسل گفته است که حال هفده نفر از مجروحان وخیم است.

انفجار در نزدیکی ایستگاه متروی مالبک در ساعت شلوغ صبح و زمانی که بسیاری از شهروندان به سمت محل کار و تحصیل خود می رفتند رخ داد.

بلافاصله پس از انفجار، عملیات انتقال مسافران این قطار شهری به ایستگاه آغاز شد و مسافران، سراسیمه و نگران در تونل تاریک به سمت ایستگاه هدایت شدند.

ایستگاه مالبک در نزدیکی ساختمان نهادهای اروپایی واقع است. کلیه نشستهای نهادهای اروپایی مستقر در بروکسل لغو شد.

بلافاصله پس از این انفجار، شبکه حمل و نقل عمومی در بروکسل تعطیل شد و از مردم خواسته شد که تا حد امکان در شهر تردد نکنند. البته بعد از ظهر شماری از ایستگاه های مترو کار خود را از سر گرفتند. به گزارش شاهدان عینی و خبرنگاران، شهر بروکسل به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

سطح امنیتی در بلژیک به سطح ۴ که بالاترین سطح امنیتی است افزایش پیدا کرد و نیروهای ارتش برای برقراری امنیت در خیابانها به کمک نیروهای پلیس آمدند.

پس از انفجار در نزدیکی ایستگاه مترو صدای چند انفجار دیگر هم شنیده شد. مقامهای امنیتی اعلام کردند که این صداها مربوط به انفجار کنترل شده چند بسته مشکوک توسط نیروهای امنیتی بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.