خبر فوری
This content is not available in your region

نام دو برادر به عنوان بمبگذاران انتحاری بروکسل منتشر شد

نظرها
euronews_icons_loading
نام دو برادر به عنوان بمبگذاران انتحاری بروکسل منتشر شد
اندازه متن Aa Aa

تلویزیون دولتی بلژیک نام دو بمبگذار انتحاری بروکسل را اعلام کرد. بنا به گزارش این تلویزیون، دو برادر به نام خالد و ابراهیم البکراوی عامل دو انفجار انتحاری روز سه شنبه در نزدیکی یک ایستگاه مترو و فرودگاه بین المللی بروکسل بودند.

پلیس بلژیک پیش تر تصاویر این دو نفر را به عنوان مظنون در صفحه توییتر خود منتشر کرده بود.

پلیس می گوید نفر سوم که همدست این دو برادر بود، فرار کرده است. یک روزنامه بلژیکی نام نفر سوم را که در تصاویر منتشر شده کلاه بر سر دارد مردی ۲۵ ساله به نام نجم العشراوی اعلام کرده است. او به اتهام مشارکت در حملات ماه آبان در پاریس تحت تعقیب بود. حکم تعقیب بین المللی نجم العشراوی صادر شده است.

به گزارش تلویزیون دولتی بلژیک یکی از این دو برادر به نام خالد با هویت جعلی آپارتمانی را در بروکسل اجاره کرده بود که هفته گذشته هدف حمله نیروهای امنیتی قرار گرفته بود. در جریان این حمله یک سلاح کلاشنیکف و پرچم گروه داعش پیدا شده بود.

بنا به این گزارش، این دو برادر سابقه ارتکاب جرم داشتند و نیروهای امنیتی و پلیس آنها را می شناختند. فرد مظنون به مشارکت در بمبگذاریهای بروکسل بازداشت شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.