خبر فوری

ابراز همدردی نمایندگان کشورهای عرب با سفیر بلژیک در قاهره

نظرها
ابراز همدردی نمایندگان کشورهای عرب با سفیر بلژیک در قاهره
اندازه متن Aa Aa

گروهی از نمایندگان کشورهای عربی، روسای احزاب سیاسی مصر و نیز سفرای دیگر کشورها برای ادای احترام و ابراز همدردی با خانواده های قربانیان حملات تروریستی بروکسل به سفارت بلژیک در قاهره رفتند.

ژیل حیفرت، سفیر بلژیک به یورونیوز گفت: «زمینه های لازم برای توسعه همکاری ها را در نظر گرفته ایم و پذیرای تمامی گروه هایی که اراده لازم برای همکاری ونیز روشهای جدید تحقیقاتی داشته باشند، هستیم. زیرا کاملا واضح است که نیاز به پیشرفت و درک بهتر شرایط برای مقابله با هرگونه خطری در آینده داریم.»

احمد بن حلی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب نیز گفت: «گروه های مسلمان و عرب ساکن دراروپا باید به شدت با نشانه های افراطی گرایی در جوامع خود برخورد کنند زیرا آنها با سوء استفاده از دین اسلام دست به جنایت می زنند. چیزی که در واقع هیچ جایی در اسلام ندارد و این اقدامات بیش از هرچیز سبب تخریب گروه های عرب و مسلمانان ساکن اروپا است.»

نمایندگان کشورهای عربی در این دیدار بر لزوم افزایش تلاش ها برای مبارزه با تروریسم و نیز گسترش امنیت مرزهای میان کشورها تاکید کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.