خبر فوری

توصیف لحظه انفجار در فرودگاه بروکسل از زبان یک بازمانده: انگار آخر دنیا بود

 نظرها
توصیف لحظه انفجار در فرودگاه بروکسل از زبان یک بازمانده: انگار آخر دنیا بود
اندازه متن Aa Aa

حملات تروریستی روز سه شنبه در بروکسل علاوه بر دهها کشته، ۲۷۰ مجروح نیز برجا گذاشت که به گفته منابع بیمارستانی حال برخی از آنها بسیار وخیم است.

راشل کلن، دختر جوان ۲۰ ساله فرانسوی که همزمان با انفجارها در فرودگاه بوده یکی از این مجروحان است. او زمان انفجار را اینگونه توصیف می کند: «حتی فرصت نداشتم به اطرافم نگاه کنم زیرا درست لحظه ای که به محل بازرسی رسیدم صدای انفجار مهیبی به گوش رسید. یک لحظه انگار آخر دنیا بود. به خودم آمدم دیدم روی زمین افتاده ام و همه جا پوشیده از خاکستر و دود است. مواد قهوه ای رنگی روی همه لباس هایم را پوشانده بود. بوی تعفن و سوختگی می آمد. بلند شدم و سعی کردم هرچه سریعتر بیرون بروم.»

او در صف عبور به بخش پرواز برای سفر به آمریکا بوده که ناگهان یکی از انفجارها در نزدیک او رخ می دهد. دستها و صورتش در اثر انفجار سوخته و پاهایش نیز آسیب دیده اما خوشبختانه در این حادثه زنده مانده است.

او اضافه می کند: « دیگران به من گفتند سوخته ام و من تازه متوجه شدم. در آینه بخشی از سوختگی ها را دیدم اما واقعا نمی توانستم نگاه کنم.» راشل همچنین می گوید: «روز حادثه گریه کرده اما نمی تواند تمام زندگی خود را به گریه کردن بگذراند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.