خبر فوری

ارتش سوریه در تلاش برای آزادسازی پالمیرا

 نظرها
ارتش سوریه در تلاش برای آزادسازی پالمیرا
اندازه متن Aa Aa

تبادل آتش میان نیروهای ارتش سوریه و ستیزه جویان داعش در پالمیرا سنگین گزارش شده است. رسانه های دولتی سوریه از پیشروی ارتش این کشور در شهر تاریخی پالمیرا خبر دادند. خبرهای تایید نشده ای هم حاکی از آن است که ارتش کنترل مرکز این شهر را در اختیار گرفته است.

آزادسازی شهر باستانی پالمیرا توسط ارتش سوریه و با پشتیبانی حملات هوایی جگنده های روسیه از چند روز گذشته آغاز شده است. این شهر از بهار گذشته به اشغال ستیزه جویان داعش درآمد و بناها و آثار باستانی آن هم تخریب شدند.

در همین حال وزیران خارجه ایالات متحده آمریکا و روسیه در مسکو با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. جان کری با اذعان به این که آتش بس شکننده در سوریه از سطح خشونت ها در این کشور کاسته٬ خواستار کاهش بیشتر تنش ها و ورود کمک های بشردوستانه بیشتری به سوریه شد.

سرگئی لاوروف نیز همکاری موفق میان روسیه و آمریکا در گذشته را ناشی از منافع مشترک آنها دانست و بر ضرورت توجه به این امر برای آینده ای بهتر تاکید کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.