خبر فوری

دستگیری شش مظنون تروریستی در حومه بروکسل

 نظرها
دستگیری شش مظنون تروریستی در حومه بروکسل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سه روز پس از حملات انتحاری در بروکسل، پایتخت بلژیک، پلیس این کشور شش مظنون را در این رابطه دستگیر کرده است. این دستگیریها در منطقه اسکاربک در حومه بروکسل صورت گرفت که شماری از عاملان حملات تروریستی اخیر در آن سکونت یا رفت و آمد داشته اند.

در همین حال، نخست وزیر بلژیک استعفای وزیران کشور و دادگستری را نپذیرفته و خواهان ادامه کار آنها شده است. در روزهای گذشته، مقامات بلژیک به دلیل بی اعتنایی به هشدارهای امنیتی در مورد عاملان حملات تروریستی زیر فشار قرار داشته اند. پیش تر مقامات ترکیه از شناسایی و اخراج ابراهیم بکراوی، یکی از عاملان حملات تروریستی بروکسل، خبر داده بودند. به گفته این مقامات، مسئولان بلژیکی با وجود اخطار ترکیه، اقدامی در مورد بازداشت یا بازجویی از وی به عمل نیاوردند.

ابراهیم بکراوی و برادرش خالد بکراوی روز سه شنبه در جریان عملیات انتحاری در فرودگاه و متروی بروکسل کشته شدند. این در حالی است که به گفته مقامات آمریکایی، هر دو برادر پیش از این در فهرست مظنونان تروریستی این کشور قرار داشتند.

در حملات تروریستی روز سه شنبه در بروکسل ۳۱ نفر کشته و نزدیک به ۳۰۰ نفر دیگر زخمی شدند. شمار زیادی از زخمی ها همچنان در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستانها بستری اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.