خبر فوری
This content is not available in your region

ثبت رکورد سرعت ۲۵۵ کیلومتر در ساعت توسط اسکی باز ایتالیایی

نظرها
euronews_icons_loading
ثبت رکورد سرعت ۲۵۵ کیلومتر در ساعت توسط اسکی باز ایتالیایی
اندازه متن Aa Aa

ایوان اُریگونه، رکورد سرعت در اسکی را شکست. سرعت این اسکی باز ایتالیایی حین پایین آمدن از پیست «شابریر» فرانسه به ۲۵۴.۹۵۸ کیلومتر در ساعت رسید که یک رکورد محسوب می شود.

سه اسکی باز سریع دنیا روز شنبه برای شکستن رکورد سال ۲۰۱۵ یعنی ۲۵۲.۶۳۲ کیلومتر در ساعت با یکدیگر رقابت کردند. سایمون بیلی با ۲۵۲.۸۰۹ کیلومتر سرعت رکورد قبلی را شکست. پس از او سیمونه اُریتونه با سرعت ۲۵۲.۹۸۷ کیلومتر در ساعت رکورد جدید را بهتر کرد. تا اینکه نوبت به برادر کوچکترش رسید. ایوان اُریگونه همه را شگفت زده کرد و با ثبت سرعتی نزدیک به ۲۵۵ کیلومتر در ساعت، در ۲۸ سالگی سریعترین اسکی باز دنیا لقب گرفت. او رکورد قبلی را ۲.۳۲۶ کیلومتر در ساعت بهبود داد.

در قسمت زنان هم والنتینا گِرِجو ایتالیایی با سرعت ۲۴۷.۰۸۳ کیلومتر در ساعت ضمن اول شدن رکورد زنان در این ماده را نیز بهبود بخشید. کرین دُبوشه ریوول و سِلیا مارتینز با ثبت سرعت ۲۳۳.۰۱۰ کیلومتری در رده های بعدی قرار گرفتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.