خبر فوری
This content is not available in your region

تونس؛ حضور بان کی مون در مراسم بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی به موزه باردو

نظرها
euronews_icons_loading
تونس؛ حضور بان کی مون در مراسم بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی به موزه باردو
اندازه متن Aa Aa

نخستین سالگرد بزرگداشت قربانیان حملات تروریستی به موزه باردو تونس روز دوشنبه در محل این موزه برگزار شد. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد به اتفاق رئیس بانک جهانی و مقامات رسمی تونس از جمله رئیس جمهوری٬ نخست وزیر و کمیته چهار گانه صلح تونس که برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۱۵ شده اند در این مراسم حضور داشتند.

سونیا مبارک، وزیر فرهنگ تونس گفت: «موزه باردو برای ما مکانی نمادین است. ما مصمم هستیم که فعالیت ها در موزه باردو و تمام موزه های تونس ادامه یابد. این روش و شیوه ما برای دفاع از فرهنگ و حق زندگی مان است.»

در تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۱۵ دو مرد مسلح وارد موزه باردو تونس شدند و گردشگران حاضر در موزه را به گلوله بستند. در جریان این حمله تروریستی ۲۱ نفر کشته شدند که ۲۰ نفر آنها از گردشگران خارجی و یک نفر پلیس بود. مسئولیت حمله به موزه باردو تونس را داعش بر عهده گرفت. مقامات تونس بعد از حملات سال گذشته این موزه را بازگشایی کردند و اکنون فعالیت ها در این موزه ادامه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.