خبر فوری
This content is not available in your region

پیروزی ساندرز بر کلینتون در سه ایالت آمریکا

نظرها
پیروزی ساندرز بر کلینتون در سه ایالت آمریکا
اندازه متن Aa Aa

برنی ساندرز، پس از پیروزی بر رقیبش در سه ایالت در رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تاکید کرد که «پویایی سیاسی اش» به پیروزی او بر هیلاری کلینتون کمک کرده است. آقای ساندرز توانست در ایالت های واشنگتن و آلاسکا و هاوایی بر رقیبش هیلاری کلینتون پیروز شود.

او در یک گفت و گوی تلویزیونی تصریح کرد: «در تلاش هستیم تا جهت گیری خود را نسبت به جنگ عراق، بخش تولید و استخراج و نیز در زمینه چکونگی افزایش پول نسبت به جهت گیری خانم کلینتون جدا و متفاوت کنیم. اینها چیزهایی هستند که مردم آمریکا می خواهند بشنوند، و البته موضوع دیگری نیز وجود دارد که امیدوارم در سفر به نیویورک، بتوانیم درباره آن مذاکره کنیم.»

این دو نامزد قرار است، بار دیگر ۱۹ ماه آوریل در نیویورک با یکدیگر به رقابت بپردازند.
با وجود پیروزی برنی ساندرز در رقابت های اخیر، هیلاری کلینتون با کسب بیش از ۱۷۱۲ امتیاز از هیات انتخاباتی در ایالت های مختلف همچنان پیشتاز است.
برنی ساندرز تاکنون موفق به کسب ۱۰۰۴ امتیاز شده است. برای کسب نامزدی حزب دموکرات یکی از این دو داوطلب باید حمایت ۲۳۸۳ هیات انتخاباتی از ایالت های مختلف را بدست آورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.