خبر فوری
This content is not available in your region

درگیری حامیان پناهجویان با پلیس در مرز ایتالیا با اتریش

نظرها
درگیری حامیان پناهجویان با پلیس در مرز ایتالیا با اتریش
اندازه متن Aa Aa

صدها نفر از حامیان پناهجویان روز یک شنبه در مرز ایتالیا با اتریش در منطقه برنرو در اعتراض به کنترل مرزها توسط اتریش و بستن مرزها به روی پناهجویانی که خواهان رفتن به شمال اروپا هستند، دست به تظاهرات زدند.

اکثر معترضان ایتالیایی بودند اما جوانانی از اتریش و آلمان هم در این اعتراض شرکت داشتند.

فلوریان اشینومان، عضو حزب سبزهای آلمان می گوید: «به نظر من اگر همه در اروپا با هم کار کنند راه حل ساده خواهد بود. پناهجویان تعدادشان زیاد نیست. اروپا شهروندان زیادی دارد و کسانی که به اروپا می آیند درصد خیلی کمی هستند. اروپا می تواند این کار را انجام دهد و به همه جهان نشان دهد که ما فکرمان باز است و می توانیم آینده را بسازیم.»

معترضان با شعار «مرزها را باز کنید» و «پناهجویان به اروپا خوش آمدید» جلیقه های نجات برای یادبود پناهجویانی که در عبور از دریا غرق شدند بر تن کرده بودند. در ادامه معترضان که سعی داشتند موانع مرزی را کنار بزنند با پلیس مرزی اتریش درگیر شدند که در جریان آن ۵۰معترض دستگیر و ۵ پلیس زخمی شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.