خبر فوری
This content is not available in your region

انتخابات مقدماتی آمریکا؛ پیروزی برنی سندرز و تد کروز در ایالت ویسکانسین

نظرها
euronews_icons_loading
انتخابات مقدماتی آمریکا؛ پیروزی برنی سندرز و تد کروز در ایالت ویسکانسین
اندازه متن Aa Aa

در ادامه مبارزات مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت ویسکانسین، روز سه شنبه برنی سندرز دموکرات و تد کروز جمهوریخواه رقبای خود را شکست دادند.

تد کروز با کسب ۴۹.۳ درصد رقیب اصلی خود دونالد ترامپ را که ۳۴ درصد آرا را کسب کرد، شکست داد. با این حال کروز راه درازی برای مغلوب کردن ترامپ در پیش رو دارد.

در اردودگاه دموکرات ها، برنی سندرز در ششمین پیروزی پیاپی خود با کسب ۵۶.۱ درصد آرای ایالت ویسکانسین از هیلاری کلینتون پیشی گرفت. خانم کلینتون در این ایالت ۴۳.۶ درصد آراء را بدست آورد.

دونالد ترامپ و تد کروز تاکنون به ترتیب آرای ۷۴۰ و ۵۰۴ نماینده حزبی را کسب کرده اند. هر یک از نامزدها که بتواند ۱۲۳۷ رای نمایندگان حزبی را کسب کند معمولا بعنوان نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند.

در اردوگاه دموکرات ها هیلاری کلینتون تاکنون آرای ۱۷۷۳ و برنی سندرز ۱۰۹۴ نماینده حزبی را کسب کرده اند و نامزد نهایی نیازمند کسب ۲۳۸۳ رای نماینده حزبی می باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.