خبر فوری
This content is not available in your region

دستگیری چهار فرد مظنون به همکاری با داعش در دانمارک

نظرها
دستگیری چهار فرد مظنون به همکاری با داعش در دانمارک
اندازه متن Aa Aa

پلیس دانمارک چهار فرد مظنون به ارتباط با داعش را که گفته می شود قصد انجام فعالیتهای تروریستی در این کشور داشتند در شهر کپنهاگ دستگیر کرد. این افراد پس از همکاری نزدیک پلیس و سرویس اطلاعات دانمارک شناسایی شدند.

پلیس در جریان دستگیری آنها و جستجو در مناطق مختلف پایتخت، به چند قبضه اسلحه و مهمات نیز دست یافت.

رئیس پلیس کپنهاگ در این باره گفت: «هر چهار مظنون، متهم به نقض قوانین هستند. آنها به استخدام نیروهای داعش در سوریه درآمده اند تا اقدام به فعالیتهای تروریستی کنند.»

قرار است جمعه ۸ آوریل اولین جلسه دادگاه آنها برگزار شود.

دانمارک در سال گذشته میلادی چندین بار مورد حملات تروریستی قرار گرفت، امری که منجر به تشدید تدابیر امنیتی در این کشور شد.

در ماه فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی تیراندازی به نشستی با موضوع آزادی بیان در یکی از بارهای کپنهاگ و همچنین حملات مسلحانه به یک کنیسه و یک مرکز فرهنگی دست کم سه کشته بر جای گذاشت.

به گفته مقامات دانمارک ۱۲۵ نفر تاکنون این کشور را برای پیوستن به گروههای جهادی در سوریه و عراق ترک کرده اند که سی نفر از آنها کشته شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.