خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش ورود پناهجویان به آلمان و افزایش متقاضیان پناهندگی

نظرها
کاهش ورود پناهجویان به آلمان و افزایش متقاضیان پناهندگی
اندازه متن Aa Aa

مقام های آلمان می گویند تعداد متقاضیان پناهندگی در این کشور در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است. این درحالی است که شمار ورود پناهجویان به این کشور نسبت به فوریه گذشته دو سوم کاهش یافته است. طی سه ماه نخست سال جاری میلادی بیش از ۱۸۹ هزار پناهجو درخواست پناهندگی خود را در آلمان ثبت کرده اند.

توماس دو مایزر، وزیر کشور آلمان دلیل این تناقض را فاصله زمانی ورود پناهجویان و ثبت رسمی درخواست پناهندگی آنها اعلام کرد و گفت: «افزایش تعداد درخواست پناهندگی همزمان با کاهش تعداد ورود پناهجویان به آلمان ظاهرا متناقض است اما این موضوع ناشی از این واقعیت است که بسیاری از آنهایی که تقاضای پناهندگی می دهند مدت زیادی است که وارد آلمان شده اند و طی این مدت رسما درخواست پناهندگی نکرده بودند.»

به موجب توافق مارس گذشته میان آنکارا و بروکسل پناهجویانی که بطور غیرقانونی از ترکیه وارد یونان شده اند برگردانده می شوند. به ازای هر پناهجویی که برگردانده شود اروپا متعهد شده که یک پناهجوی سوری بپذیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.