خبر فوری
This content is not available in your region

پاپ: کلیسا با واقعیت های روز سراغ خانواده های مسیحی برود

نظرها
euronews_icons_loading
پاپ: کلیسا با واقعیت های روز سراغ خانواده های مسیحی برود
اندازه متن Aa Aa

واتیکان دستورالعمل های نو و جدیدی را در خصوص ارزشهای خانواده های مسیحی منتشر کرد. پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان در رهنمودهای جدید از کلیسا می خواهد تا مبطق بر واقعیت های مدرن درک و فهم بهتری از ارزشهای خانواده های مسیحی داشته باشد.

مدارای کلیسا با طلاق گرفتگان و همجنسگرایان، توجه بیشتر به قوانین طبیعی و باروری، موافقت با آموزش مسائل جنسی به شرط مقدم دانستن بُعد آموزشی آن و دسترسی برابر زنان به کار و آموزش و نیز به هنگام تصمیم گری از جمله مواردی است که پاپ در رهنمودهای جدید خود بر آنها تاکید می کند.

رهنمودهای جدید پاپ موسوم به «عشق و محبت در خانواده» مغایر با بنیان باورهای مسیحی نیست و راه را بر تفسیر اسقف های کشورهای مختلف دنیا منطبق با باورها و فرهنگ های بومی و محلی هموار می کند.

پاپ در رهنمودهای جدید خود از روحانیان مسیحی می خواهد تا در برخورد با خانواده های دردمند و آسیب دیده که وی آنها را «خانواده های زخم دیده» می نامد، با بصیرت از قضاوت بپرهیزند و مهربان باشند.

رهبر کاتولیک های جهان در عین حال از فردگرایی بسیاری از غربی هایی که شادی و رضایت شخصی خود را مقدم بر نیازهای شریک زندگی خود می دانند، انتقاد می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.