خبر فوری
This content is not available in your region

پیوند باخ و هندل در باله یونانی «پیوندها»

euronews_icons_loading
پیوند باخ و هندل در باله یونانی «پیوندها»
اندازه متن Aa Aa

«اپرا باله ملی یونان» میزبان نمایش «پیوندها» (Links) به کارگردانی آندونیس فونیاداکیس (Andonis Foniadakis)، هنرمند سرشناس این کشور است. «پیوندها» به بزرگداشت باخ و هندل، دو موسیقدان بزرگ قرن هفدهم اختصاص دارد که اگرچه در دو شهر همجوار و در یک سال بدنیا آمدند اما هرگز همدیگر را ندیدند.

این رقص پرداز یونانی با شهرت بین المللی و سابقه کار در بسیاری از باله های معتبر دنیا می گوید: «من عاشق موسیقی باروک هستم و در این ژانر دو آهنگساز بزرگ داریم. هدف من نمایشی از هر دو آهنگساز بود. انگیزه ام کنجکاوی و عشق به موسیقی است. از قطعات کمتر شنیده شده موسیقی آنها استفاده کردم تا چشم انداز تازه ای از موسیقی با همزیستی دو آهنگساز بزرگ آفریده شود.»

آندونیس فونیاداکیس از سپتامبر مدیریت «اپرا باله ملی یونان» را به عهده می گیرد. افتتاحیه نمایش «پیوندها» با استقبال بسیار تماشاگران و رسانه ها همراه بود. همه بلیط های این نمایش که تا ۲۳ آوریل ادامه دارد فروخته شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.