خبر فوری

انتخابات ریاست جمهوری در پرو: رقابت بر سر مقام دوم

 نظرها
انتخابات ریاست جمهوری در پرو: رقابت بر سر مقام دوم
اندازه متن Aa Aa

مردم پرو روز یکشنبه در حالی به پای صندوقهای رای ریاست جمهوری می روند که به نظر می رسد رقابت اصلی بر سر مقام دوم باشد. چرا که بر اساس نظرسنجیها پیشتازی کیکو فوجیموری، در این انتخابات قطعی به نظر می رسد. با توجه به این که خانم فوجیموری احتمالا قادر نخواهد بود پنجاه درصد آرای مورد نیاز برای پیروزی در دور اول را کسب کند، رقابت داغی برای نفر دوم انتخابات در جریان است.

کیکو فوجیموری، دختر آلبرتو فوجیموری، سیاستمدار پرویی است که از سال ۱۹۹۰ میلادی به مدت ده سال رئیس جمهوری پرو بود.

ورونیکا مندوزا، سیاستمدار چپگرای پرویی درماه های اخیر تبدیل به رقیبی جدی برای خانم فوجیموری شده است. ظهور او که با وعده انقلاب اقتصادی به دنبال رای دهندگانی است که هنوز تصمیم نگرفته اند، بازارهای مالی را نگران کرده است.

پدرو پابلو کوچزینسکی، سیاستمدار ۷۷ ساله ای که تبار اروپایی دارد و حامی اقتصاد آزاد است، به عنوان نامزدی شناخته شده است که نتوانسته است آرای مناطق روستایی و فقیرتر را جلب کند.

به عقیده ناظران انتخابات ریاست جمهوری پرو به احتمال زیاد به دور دوم کشیده می شود و رئیس جمهوری در این دور که حدود دو ماه دیگر برگزار می شود، انتخاب خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.