خبر فوری
This content is not available in your region

زن بومی بولیوی، شخصیت تازه اسباب بازی «پلی موبیل»

euronews_icons_loading
زن بومی بولیوی، شخصیت تازه اسباب بازی «پلی موبیل»
اندازه متن Aa Aa

عرضه عروسک «چولیتا» (CHOLITA)، زن بومی بولیوی، در نمایشگاه اسباب بازی «پلی موبیل» در بولیوی مورد توجه قرار گرفت. بیش از ۱۰۰۰ اسباب بازی «پلی موبیل» قدیمی در این نمایشگاه که به ابتکار کلوپ مجموعه داران اسباب بازی در لاپاز، پایتخت بولیوی برگزار شده در نمایش است.

انریکه مونتویا، سازنده «پلی موبیل» چولیتا می گوید: «سال گذشته برای لوگوی صفحه فیسبوک کلوپ کلکسیونرهای اسباب بازی این چولیتا را طراحی و بعد طرح عروسکی آن را آماده کردم. سال گذشته با قطعات پلی موبیل های سال ۱۹۷۴ عروسک را ساختم. چولیتا بخشی از ما و کشور چند فرهنگی بولیوی است. لباس آن قرمز و سبز، جزیی از مردم لاپاز و چولیتای لاپاز است.»

«پلی موبیل» در اندازه دو تا سه اینچ و به شکل انواع شخصیت ها ساخته می شوند. سازنده بولیویایی قصد دارد نمونه خود را برای تولید کننده آلمانی «پلی موبیل» ارسال کند. اسباب بازی «پلی موبیل» چهل سال پیش به بازار آمد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.