خبر فوری

تمدید بازداشت مظنونان به همکاری در حمله های بروکسل و پاریس

 نظرها
تمدید بازداشت مظنونان به همکاری در حمله های بروکسل و پاریس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادگاه بروکسل روز پنجشنبه حکم بازداشت محمد عبرینی به همراه ۶ فرد دیگر مظنون به همکاری در حمله های تروریستی بروکسل و پاریس را تمدید کرد.

محمد عبرینی ۳۱ ساله و از نزدیکان صلاح عبدالسلام پس از دستگیری اعلام کرده بود که وی فردی است که دو نفر حمله کننده انتحاری در فرودگاه زاونتم بروکسل را همراهی می کرده است.

در میان افراد حاضر در دادگاه روز پنجشنبه از فرد دیگری با نام اسامه کرایم نام برده می شود. بنا به گفته وکیل این فرد، وی در تاریخ ۲۲ مارس از منفجر کردن خود در بروکسل سر باز زده بود.

ونسان لورکن، وکیل اسامه کرایم درباره نقش موثر موکلش در جریان تحقیقات می گوید: «از هنگام دستگیری موکلم، وی درباره نقش و مسئولیتش در حمله ها توضیح داده است. درست است که باید متوجه شویم دقیقا چه اتفاقی روی داده است، ولی باید بپذیریم او از ادامه عملیات منصرف شده است. بدین معنی که او از انجام این کار آگاهی داشته است. وی همچنین در تحقیقات برای جلوگیری از خشونتهای بیشتر همکاری کرده است.»

تحقیقات اولیه قضایی انجام شده نشان می دهد که مهاجمان بیست و دوم مارس در بروکسل، برای حمله مجدد به اهدافی در فرانسه برنامه ریزی کرده بودند ولی پس از دستگیری صلاح عبدالسلام، تصمیم می گیرند عملیات خود را در بروکسل انجام دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.