خبر فوری

مایکروسافت از دولت آمریکا شکایت کرد

 نظرها
مایکروسافت از دولت آمریکا شکایت کرد
اندازه متن Aa Aa

شرکت مایکروسافت با طرح شکایتی علیه دولت آمریکا، خواستار امکان قانونی مطلع ساختن مشتریانش از دسترسی پلیس فدرال و مقامهای قضایی به داده های شخصی شان شده است.

بر اساس قانونی که در سال ۱۹۸۶ به تصویب رسیده، شرکتها از آگاه ساختن مشتریانشان درباره دسترسی مقامهای قضایی به داده های فردی منع شده اند.

مایکروسافت این قانون را خلاف متمم های اول و چهارم قانون اساسی ایالات متحده می داند که بر پاسداشت آزادی بیان و حفاظت شهروندان در برابر جاسوسی تاکید می کنند.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده در ۱۸ ماه گذشته بیش از ۲۰۰۰ درخواست مبنی بر ممنوع بودن آگاه ساختن مشتریان در زمینه تحقیقات قضایی دریافت کرده اند. این شرکت اعلام کرده است که با اصل پیگیری های قضایی مشکلی ندارد ولی با نامحدود بودن دامنه این تحقیقات مخالف است.

در سالهای گذشته مایکروسافت به همراه اپل و چندین شرکت دیگر در برابر خواستهای مقامهای آمریکایی برای دسترسی به داده های کاربران مقاومت نشان داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.