خبر فوری

برخورد یک پهپاد با یک هوایپمای مسافربری در فرودگاه لندن

 نظرها
برخورد یک پهپاد با یک هوایپمای مسافربری در فرودگاه لندن
اندازه متن Aa Aa

یک هواپیمای مسافربری شرکت «بریتیش ایرویز» که از جنوای ایتالیا به مقصد فرودگاه هیتروی لندن پرواز کرده بود، با یک پهپاد برخورد کرده اما به سلامت به زمین نشست.

خلبان این ارباس، روز یکشنبه بعد از فرود آوردن هوایپما برخورد یک جسم پهپاد مانند را گزارش کرده و مسئولان تحقیقات گسترده ای را در این باره آغاز کرده اند.

به کارگیری پهپادهای شخصی و تجاری به منظور ارسال کالا، نظارت بر محوطه ها، عکس برداری هنری، و مانند آنها در حال حاضر به معضل جدی و خطرناکی برای امنیت هواپیماهای غیرنظامی مبدل شده است.

به گزارش «سازمان هواپیمایی بریتانیا» در یک سال گذشته مزاحمت پهپادها برای هواپیماهای غیرنظامی در این کشور دست کم در هفت مورد مخاطره بار بوده، اما این نخستین باری است که برخورد یک هواپیما با پهپاد شخصی گزارش می شود.

این در حالی است که، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) و کمیسیون اتحادیه اروپا نیز با ابراز نگرانی از عدم نظارت بر پرواز پهپادهای شخصی، در مورد احتمال افزایش اینگونه برخوردها هشدار داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.