خبر فوری

ادامه امدادرسانی و افزایش شمار قربانیان زلزله در اکوادور

 نظرها
ادامه امدادرسانی و افزایش شمار قربانیان زلزله در اکوادور
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شمار جانباختگان زلزله شنبه شب در اکوادور به ۳۵۰ نفر رسید. در پی وقوع این زمین لرزه بزرگ که قدرت آن ۷.۸ ریشتر بود، نزدیک به ۲۱۰۰ نفر نیز زخمی شدند. زلزله به ویژه در شهرهای «پِدِرنالِس» و «پورتو ویه خو» در سواحل غربی اکوادور تلفات زیادی بر جای گذاشت و ساختمان ها، جاده ها و پل های بسیاری را ویران کرد.

در حدود ۱۳۵۰۰ نیروی امدادی در اکوادور به همراه چندین اکیپ خارجی از جمله از کلمبیا و مکزیک در عملیات امداد و نجات آسیب دیدگان شرکت دارند. بسیاری از زلزله زدگان نیز هم چنان شب را در خیابان به سر می برند.

یکی از بازماندگان که چند عضو خانواده اش را از دست داده می گوید: «دیشب نخوابیدم و امشب هم نمی توانم بخوابم چون استرس دارم. دیگر امیدی ندارم که عزیزانم را پیدا کنم و ببینم که حالشان خوب است.»

دیگری می گوید: «هرگز فکر نمی کردیم چنین اتفاقی بیفتد. خانواده ها نگران اند، وحشتناک است.»

یک امدادگر در پورتو ویه خو می گوید: «شهر تقریباً ویران شده. برق و سایر خدمات وجود ندارد.»

تلفات زلزله با ادامه عملیات جستجوی شبانه روزی ممکن است باز هم افزایش یابد. رافائل کورئا، رئیس جمهوری اکوادور این زلزله را «بزرگترین تراژدی» این کشور در دهه های اخیر خواند و گفت که برای بازسازی مناطق زلزله زده به میلیاردها دلار نیاز خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.