خبر فوری

انتقاد سندرز از روند برگزاری انتخابات مقدماتی در نیویورک

 نظرها
انتقاد سندرز از روند برگزاری انتخابات مقدماتی در نیویورک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در ادامه انتخابات مقدماتی برای گزینش نامزدهای نهایی احزاب در آمریکا، هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز حزب دموکرات، در ایالت نیویورک به پیروزی چشمگیری دست یافت. خانم کلینتون با اختلافی حدود ۱۵ درصد از رقیب خود سناتور برنی سندرز پیشی گرفت و راه خود را برای کسب نامزدی نهایی هموارتر کرد.

در همین حال، آقای سندرز با ابراز ناخشنودی از روند برگزاری انتخابات مقدماتی در نیویورک، گفت: «من واقعاً نحوه برگزاری این انتخابات در ایالت نیویورک نگران هستم و امیدوارم که این فرایند در آینده تغییر کند. این تنها نگرانی من نیست. نهاد شمارش آرای شهر هم امروز از وجود اشکالاتی در روند رأی گیری خبر داده بود.»

از سوی دیگر، در رقابتهای نامزدان حزب جهوریخواه، دونالد ترامپ با پیروزی قاطع بر رقیب اصلی خود تد کروز، گام بلند دیگری برای کسب نامزدی جمهوریخواهان برداشت. در انتخابات مقدماتی نیویورک، سناتور تد کروز بعد از فرماندار جان کیسیک، در رتبه سوم ایستاد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.