خبر فوری

اکوادور؛ سپاسگزاری رییس جمهوری بابت کمک های داخلی و بین المللی

 نظرها
اکوادور؛ سپاسگزاری رییس جمهوری بابت کمک های داخلی و بین المللی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اکوادور هنوز گرفتار ضربۀ زمین لرزه مرگباری است که روز شنبه این کشور را تکان داد.

به گفته وزیر دفاع این کشور، اکنون نوبت به سخت ترین مرحله یعنی نجات قربانیان و یافتن اجساد رسیده است. امدادگران که روز سه شنبه توانستند مردی را زنده از زیر آوار نجات دهند هنوز در جستجوی بازماندگان هستند، هرچند که این امید با گذشت زمان ضعیف می شود.

رافائل کوره آ، رییس جمهوری اکوادور دو روز پس از این فاجعه در شهر پدرنالس که بیش از همه آسیب دیده است حضور یافت و از کمک های داخلی و بین المللی قدردانی کرد.

وی در اینباره گفت: «می خواهم از شرکت های ایالتی و محلی اکوادور و همچنین از نظامیان، پلیس و شرکت های خصوصی بابت کمکهایشان تشکر کنم. همینطور باید از شرکت های بین المللی که پس از زلزله برای ارسال کمک و تجهیزات ابراز آمادگی کردند سپاسگزاری کنم. از همه شما بسیار ممنونم.»

تلفات جانی ناشی از زمین لرزه ۷.۸ ریشتری اکوادور تاکنون به ۴۸۰ نفر رسیده است. فاجعه ای که در ده سال گذشته در این کشور بی سابقه بوده است بیش از چهار هزار زخمی به بار آورده و بسیاری را آواره کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.