خبر فوری

تصمیم دولت برای سهمیه بندی برق در کشور بحران زده ونزوئلا

 نظرها
تصمیم دولت برای سهمیه بندی برق در کشور بحران زده ونزوئلا
اندازه متن Aa Aa

دولت ونزوئلا تصمیم گرفت برای کاهش تبعات خشکسالی طولانی مدتی که این کشور دچار آن شده، عرضه برق را محدود و سهمیه بندی کند. به این ترتیب در ایالات پر جمعیت کشور برای مدت ۴۰ روز و روزانه به مدت چهار ساعت برق قطع خواهد شد.

با اجرایی شدن این تصمیم علاوه بر خانه ها، فروشگاهها نیز مجبورند اکنون با چراغهای خاموش به کارشان ادامه دهند.

خشکسالی طولانی مدت بشدت آب سدها بویژه سد آبی گوری این کشور را که هفتاد درصد از برق ونزوئلا را تامین می کند، کاهش داده است.

لوئیس موتا، وزیر برق ونزوئلا می گوید: «ما همچنان به ارائه خدماتمان به مردم ونزوئلا ادامه خواهیم داد. محدودیتهایی وجود خواهد داشت که ضروریست. یک قربانی لازم است.»

گرچه این اقدام با هدف ذخیره سازی انرژی انجام می شود اما نارضایتی را در میان مردم که هم اکنون با مشکلات کمبود دارو و مواد غذایی روبرو هستند و همچنین مخالفان دولت، بیش از گذشته افزایش می دهد.

ونزوئلا که هم اکنون با یک بحران اقتصادی جدی روبروست، باید با خشکسالی گسترده ای که حاصل پدیده ال نینو است نیز دست و پنجه نرم کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.