خبر فوری

اعتراض به محاکمۀ روزنامه نگاران در ترکیه

نظرها
اعتراض به محاکمۀ روزنامه نگاران در ترکیه
اندازه متن Aa Aa

شماری از معترضان به سیاستهای دولت ترکیه روز جمعه مقابل دادگاه استانبول جمع شدند تا حمایتشان را از دو روزنامه نگار متهم به جاسوسی و کمک به یک سازمان تروریستی نشان دهند.

محاکمه جان دوندار، سردبیر روزنامه جمهوریت ترکیه و اردم گول، مسئول دفتر این روزنامه در آنکارا روز جمعه پشت درهای بسته انجام شد.

گوننس حجالوقلو، دانشجو و از شرکت کنندگان در اعتراض روز جمعه می گوید: «جان دوندار و اردم گول تلاش کرده اند جنایات جنگی حزب حاکم عدالت و توسعه و دولت را آشکار سازند و به همین دلیل بازداشت شدند. آنها به این دلیل در دادگاه هستند که روزنامه نگاران شریفی هستند و قادرند حقایق را افشا کنند. به همین دلیل ما دانشجویان در اینجا جمع شده ایم تا بگویم که حقیقت را نمی توان ساکت کرد و نمی توان آن را تسلیم نمود.»

همزمان با دادگاه این دو، چهار نفر از دانشگاهیان ترکیه نیز متهم به «تبلیغات تروریستی» شده و به دادگاه فرا خوانده شده اند.

منتقدان رجب طیب اردوغان می گویند این دو پرونده حقوقی، نشان دهنده نقض آزادی بیان در ترکیه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.