خبر فوری
This content is not available in your region

یک ماه پس از حملات مرگبار در بروکسل

نظرها
euronews_icons_loading
یک ماه پس از حملات مرگبار در بروکسل
اندازه متن Aa Aa

یک ماه پس از حملات مرگبار در بروکسل که ۳۲ کشته برجای گذاشت، رسانه ها برای نخستین بار از داخل فرودگاه زاونتم و روند بازسازی بخشی از آن که در جریان انفجارهای انتخاری آسیب دیده بودند تصویربرداری کردند.

فرودگاه زاونتم دوازده روز پس از این حادثه که ۱۶ کشته برجای گذاشت کارش را از سر گرفت و انتظار می رود که این بخش از پروازهای خروجی هم تا پایان ماه ژوئن بازگشایی شود.

در همین حال به گفته گروگان های فرانسوی سابق داعش، نجم عشروانی یکی از دو مهاجم انتحاری فرودگاه زاونتم یکی از نگهبانان آنها طی سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۴ در سوریه بوده است.

مقام های بلژیک روز جمعه در مراسمی ویژه به قربانیان حملات بروکسل ادای احترام کردند. همزمان اعضای کمیته تحقیق پارلمانی بلژیک از ایستگاه متروی مالبک بازدید کردند. در حمله انتحاری به این ایستگاه ۲۰ نفر جان باختند. بازسازی این ایستگاه پایان یافته و از روز دوشنبه فعالیتش را از سر می گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.