خبر فوری
This content is not available in your region

پزشکان بدون مرز به نجات پناهجویان شتافتند

نظرها
euronews_icons_loading
پزشکان بدون مرز به نجات پناهجویان شتافتند
اندازه متن Aa Aa

سازمان پزشکان بدون مرز عملیات جستجو و نجات مهاجران را در دریای مدیترانه از سرگرفت.

ملکه اُردن توافق آنکارا و اتحادیه اروپا را درباره استرداد پناهجویان زیرسوال برد

این عملیات از ماه میلادی ژانویه متوقف شده بود و دلیل از سرگیری آن از روز پنجشنبه ناتوانی دولت های اروپایی در نجات جان پناهجویان عنوان می شود.

سازمان بین المللی مهاجرت مرگ هزار و ۲۰۰ تن از آغاز سال جاری میلادی تاکنون را در دریای مدیترانه گزارش کرده است.

از سوی دیگر رانیا عبدالله، ملکه اردن نیز با گروهی از پناهجویان در جزیره لسبوس یونان دیدار کرد. وی توافق آنکارا و اتحادیه اروپا را برای بازگرداندن پناهجویان به ترکیه زیر سوال برد.

ملکه اردن در یک سخنرانی گفت: «مسوولیت این بحران نمی تواند بواسطه جغرافیا تعیین شود و من باور دارم که ما باید شفقت و انسانیت را از سر بگیریم زیرا در پایان، این بحرانی درباره انسان ها است و نه مرزها و موانع. این بحرانی درباره شان انسان است نه درباره توافقات.»

در همین حال اتریش روز دوشنبه اعلام کرد که مرز شرقی خود را با مجارستان به طور موقت و به منظور جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی کنترل می کند.

در پی افزایش قابل توجه شمار پناهجویان در اروپا، برخی از کشورها از جمله مجارستان، بلغارستان و اسلونی در مرزهای خود حصار کشیده و اتریش و آلمان نیز تدابیر سخت گیرانه ای را اتخاذ کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.