خبر فوری

کمک های سازمان جهانی غذا به زلزله زدگان اکوادور رسید

 نظرها
کمک های سازمان جهانی غذا به زلزله زدگان اکوادور رسید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد (WFP) توزیع کمک ها به مردم زلزله زده اکوادر را آغاز کرد. شنبه گذشته زلزله ای ۷.۸ ریشتری این کشور را لرزاند که طی آن دست کم ۵۸۷ نفر کشته و بیش از ۸ هزار نفر زخمی شدند. همچنین پنج شنبه گذشته اکوادر بار دیگر با زلزله ۶ ریشتری لرزید.

آب، برق و مواد غذایی وجود ندارد. همه چیز نابود شده است. هیچ خودرویی برای جابه جا شدن وجود ندارد. بچه ها شیر و لباس ندارند و تقریبا تمام خانه ها ویران شده است

ماریانا یکی از بازماندگان زلزله می گوید: «آب، برق و مواد غذایی وجود ندارد. همه چیز نابود شده است. هیچ خودرویی برای جابه جا شدن وجود ندارد. بچه ها شیر و لباس ندارند و تقریبا تمام خانه ها ویران شده است.»

برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد عملیات اضطراری کمک رسانی را برای مدت ۳ ماه در اکوادور آغاز کرده است.

آلخاندرو شیشری، سخنگوی برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد می گوید: «ما امروز در مانتا، مرکز این فاجعه هستیم. در اینجا دولت اکوادور بهمراه ارتش این کشور و برنامه جهانی غذا تلاش داریم به آسیب دیده ترین مناطق کمک رسانی کنیم. در حال حاضر روی پناهگاهها و بیمارستان ها تمرکز کرده ایم و انتظار داریم که در هفته های آینده به صدها هزار نفر آسیب دیده دسترسی پیدا کنیم. هنوز خیلی کارها هست که باید انجام دهیم.»

در اثر زلزله شدید هفته گذشته بیش از ۵۰۰ هزار نفر در مناطق زلزله زده اکوادور نیازمند کمک های بشر دوستانه هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.