خبر فوری
This content is not available in your region

اجساد ۱۱ نفر از قربانیان سقوط هلیکوپتر در نروژ پیدا شد

نظرها
euronews_icons_loading
اجساد ۱۱ نفر از قربانیان سقوط هلیکوپتر در نروژ پیدا شد
اندازه متن Aa Aa

به دنبال سقوط یک هلیکوپتر غیرنظامی در نروژ، تاکنون اجساد یازده نفر پیدا شده است و اعضای تیم جستجو و نجات به دنبال دو نفر دیگر هستند که همچنان مفقودند.

این هلیکوپتر در نردیکی شهر برگن در غرب نروژ سقوط کرده است. بنا به گزارشهای اولیه این هلیکوپتر دست کم سیزده سرنشین داشت که یازده نفر از آنها نروژی، یکی بریتانیایی و سرنشین دیگر ایتالیایی بود. رسانه های محلی از قول نیروهای امداد گفته اند که هلیکوپتر کاملا از بین رفته است. به گزارش یک روزنامه نروژی مقصد این هلیکوپتر میدان نفتی براگه بود.

تصاویر منتشر شده در اینترنت نشان می دهند که هلیکوپتر در یک جزیره سقوط کرده است و چند نفر در آبهای اطراف محل سقوط گرفتار شده اند.

هلیکوپتر سانحه دیده از نوع یوروکوپتر ای سی ۲۲۵ و از خانواده سوپر پوما بود که ساخت شرکت ایرباس است. این نوع هلیکوپترها غیرنظامی هستند و برای انتقال مسافر از آنها استفاده می شود.

این هلیکوپتر در حال انجام ماموریت برای شرکت استات اویل بود که دچار سانحه شد. شرکت استات اویل پرواز همه هلیکوپتر از این نوع را فعلا متوقف کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.