خبر فوری

صلح سبز، اسناد محرمانه تجارت آزاد اروپا و ایالات متحده را منتشر کرد

نظرها
صلح سبز، اسناد محرمانه تجارت آزاد اروپا و ایالات متحده را منتشر کرد
اندازه متن Aa Aa

سازمان صلح سبز روز دوشنبه شماری از اسناد محرمانه مذاکرات تجاری آزاد میان اروپا و آمریکا را منتشر کرد. این سازمان هلندی مدعی است که ایالات متحده، در جریان این مذاکرات بر اتحادیه اروپا فشار آورده تا مقررات محیطی و سلامت عمومی شهروندانش را تضعیف کند.

به گفته این سازمان غیردولتی، مذاکرات «شراکت در سرمایه و تجارت فراآتلانتیک» که به اختصار آن را «تی تی آی پی» می نامند، بر زندگی بیش از ۸۰۰ میلیون تن اثر می گذارد و سود شرکتهای بزرگ را بر سلامت مصرف کنندگان ترجیح می دهد.

سازمان صلح سبز که پیشتر اعلام کرده بود بیش از ۲۴۰ برگ از اسناد این مذاکرات را در اختیار دارد، همچنین شب گذشته تصاویر برگهایی از آن را روی دیوارهای پارلمان آلمان به نمایش درآورد.

مقامات بروکسل و واشنگتن که باور دارند این شراکت به شکوفایی اقتصادی هر دو طرف می انجامد از سال ۲۰۱۳ تلاش می کنند تا آن را به نتیجه برسانند اما اعتراضها به این مذاکرات با امضای تومارهای اینترنتی و همچنین حضور در خیابانها رو به افزایش است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.