وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ترامپ : بیایید روی هیلاری خطاکار تمرکز کنیم

 نظرها
ترامپ : بیایید روی هیلاری خطاکار تمرکز کنیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انتخابات مقدماتی ایالات متحده با رسیدن به ایالت ایندیانا به آخرین مرحله خود نزدیک می شود. دونالد ترامپ، نامزد اصلی حزب جمهوریخواه اعلام کرد که از این پس می خواهد بر رقیب دموکراتش تمرکز کند.

او امروز در جمع هوادارانش در ایندیانا گفت :«اگر در ایندیانا برنده بشویم کار تمام است. اگر ایندیانا را ببریم تمام است و به زودی هم به این نتیجه می رسیم. البته نباید این را الان بگویم چون انگیزه شما را کم می کند اما به هر حال ما به آنجا می رسیم. اما اگر (رای گیریِ) ایندیانا را ببریم بیشتر رقیبان کنار می کشند آنوقت می توانیم روی هیلاریِ خطاکار تمرکز کنیم. لطفا بیایید روی هیلاری تمرکز کنیم.»

از سوی دیگر، هلاری کلینتون که در جمع هواداران خود در دیترویت سخن می گفت، در پاسخ به اتهامات ترامپ، جنبشِ او برای غیرآمریکایی خواندنِ اوباما را یادآوری کرد و گفت: «خدمت در دولت رییس جمهور اوباما افتخار بزرگی بود. حالا آمریکا تصمیم می گیرد چه کسی جانشین او خواهد شد. مُدعیِ اصلی حزبِ جمهوریخواه کسی است که جُنبش غیرآمریکایی بودن اوباما را به راه انداخت تا شهروندیِ رئیس جمهور فعلی را بی اعتبار کند.»

از سوی دیگر، راهپیمایی روز کارگر که هر سال در ابتدای ماه مه برگزار می شود، دیروز در لس آنجلس، به تظاهرات علیه دونالد ترامپ تبدیل شد. لس آنجلس، دومین شهر پر جمعیت ایالات متحده است و اکثر ساکنان آن مهاجر اند.