وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

راکت باران بیمارستانی در حلب شماری کشته و زخمی برجای گذاشت

 نظرها
راکت باران بیمارستانی در حلب شماری کشته و زخمی برجای گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

درگیری های خونین میان دولت سوریه و مخالفان مسلح در حلب همچنان ادامه دارد. در حمله گسترده به محله ای تحت کنترل دولت اسد، روز سه شنبه بیمارستانی هدف قرار گرفت. دست کم ۱۹ غیرنظامی از جمله زن و کودک جان باختند. راکت باران این محله دست کم ۸۰ زخمی برجای گذاشته که حالی برخی از آن ها وخیم گزارش شده است.

ارتش سوریه طی بیانیه ای جبهه نصرت، شاخه القاعده، احرار شام و جیش اسلام را به دست داشتن در حمله به این بیمارستان متهم کرده و هشدار داده که پاسخ مناسبی به آن خواهد داد. در مقابل اخبار تایید نشده ای حاکی از آن است که نیروهای وابسته به بشار اسد در این حمله دست داشته اند.

خشونت ها در سوریه در حالی ادامه دارد که دو ماه پیش آتش بسی به اجرا درآمد؛ آتش بسی شکننده که بارها از سوی دولت سوریه و مخالفان مسلح نقض شده است. هفته گذشته نیز بیمارستان قدس در حلب هدف حمله هوایی قرار گرفت و در جریان آن دهها تن کشته شدند.

دولت سوریه و روسیه ادعا کرده بودند که تنها مواضع داعش و جبهه نصرت، شاخۀ القاعده را در حلب هدف حملات هوایی خود قرار می دهند. حال آنکه آمریکا و مخالفان بشاراسد با رد کردن این ادعا می گویند غیرنظامیان در این شهر هدف قرار گرفته اند.

حلب در حالی طی روزهای اخیر شدیدترین خشونت ها را شاهد بوده که گفت و گوها در زمینه از سرگیری آتش بس در سوریه و اطراف شهر حلب در جریان است.