خبر فوری

تقویت نیروی نظامی روسیه در مرزها در پاسخ به ناتو

 نظرها
تقویت نیروی نظامی روسیه در مرزها در پاسخ به ناتو
اندازه متن Aa Aa

تقویت نیروی نظامی روسیه در مرزها در پاسخ به ناتو

وزارت دفاع روسیه از استقرار سه واحد نظامی جدید در مرزهای روسیه خبر داد. روسیه دلیل این تصمیم را اقدام ناتو در تقویت حضور خود در نزدیکی مرزهای این کشور اعلام کرده است. به گزارش رسانه های روسیه، در هر یک از این واحدها حدود هزار نیرو خدمت خواهند کرد.

روز دوشنبه اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که ناتو در حال بررسی اعزام چهار گردان نظامی به کشورهای اروپای شرقی است.

سرگی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: «وزارت دفاع روسیه اقدامات زیادی را برای جلوگیری از مستقر شدن نیروهای ناتو در نزدیکی مرزهای خود در اختیار دارد. تا پایان سال جاری میلادی، دو واحد نظامی ما در غرب کشور مستقر می شوند. یک واحد هم در جنوب کار خود را آغاز خواهد کرد. در حال حاضر ما در حال ساخت پایگاه برای نیروهایمان هستیم.»

مرز غربی روسیه با اوکراین در سالهای اخیر ناآارام بوده است. روسیه در غرب علاوه بر اوکراین با بلاروس و فنلاند هم مرز است. منطقه استراتژیک بالتیک هم در غرب روسیه وقع است.

پس از این که روسیه حدود دو سال قبل کریمه را ضمیمه خاک خود کرد، تنشهای نظامی بین این کشور و ناتو همزمان با تنشهای سیاسی بالا گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.