خبر فوری

بمباران اردوگاه آوارگان سوری در شمال غربی سوریه ده ها کشته برجای گذاشت

 نظرها
بمباران اردوگاه آوارگان سوری در شمال غربی سوریه ده ها کشته برجای گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حمله هوایی به اردوگاه آوارگان سوری در استان ادلب در شمال غربی سوریه دست کم ۲۸ تن جان باختند. به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه در بمباران اردوگاه کمونه در اطراف شهرک سرمدا در نزدیکی مرز ترکیه ده ها تن زخمی شده اند و حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است. از همین رو احتمالا شمار قربانیان این حمله هوایی افزایش پیدا کند. در بین قربانیان زن و کودک هم دیده می شود. در جریان این حمله چادرهای آوارگان طعمه آتش شد.

اخبار تایید نشده حاکی از آن است که هواپیماهای روسیه یا ارتش سوریه در بمباران این منطقه تحت کنترل جبهه نصرت دست داشته اند.

این حمله یک روز پس از آن روی می دهد که دولت سوریه و بخشی از مخالفان مسلح بشار اسد با میانجی گری جامعه بین الملل بر سر تمدید آتش بس موقت در حلب توافق کردند.

حلب از ده روز پیش از زمین و هوا شاهد درگیری میان نیروهای دولتی با مخالفان مسلح بوده است. دامنه این درگیری ها به مناطق مسکونی و مراکز درمانی هم کشیده شد. در جریان خشونت های روزهای گذشته نزدیک به ۳۰۰ تن کشته شدند. در همین حال گفتگوهای صلح سوریه در ژنو قرار است روز سه شنبه از سر گرفته شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.