خبر فوری

دو لایحه مهم اصلاحی دولت یونان برای جلب رضایت طلبکاران

 نظرها
دو لایحه مهم اصلاحی دولت یونان برای جلب رضایت طلبکاران
اندازه متن Aa Aa

اعتصاب سراسری ۴۸ ساعته کارکنان بخش های دولتی و خصوصی یونان عمدتا جهت اعتراض به لایحه های دولت برای اصلاحات در کشور از جمله اعمال اصلاحات در قوانین بازنشستگی و مالیات بر درآمد آغاز شده است. بررسی این لوایح در پارلمان یونان روز شنبه آغاز خواهد شد.

اصلاحات در رژیم بازنشستگی عمدتا شامل کاهش مستمری افراد بازنشسته و افزایش پرداخت ماهانه به صندوق بازنشستگی است.

لایحه دیگر هم افزایش مالیات بردرآمد را برای افرادی که درآمد متوسط و بالا دارند در نظر گرفته است. بدین ترتیب مالیات افراد دارای درآمد بالای رقم ۳ هزار و ۳۰۰ یورو در ماه از ۳۸ درصد به ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

جورج کاتروگالوس، وزیر کار یونان گفت: «در وضعیتی قرار داریم که ثروت ملی در سطح بسیار پایینی قرار دارد. کشور از سال ۲۰۱۰ تا کنون ۲۵ درصد فقیرتر شده است. بنابراین باید از میزان مستمری بازنشستگی اندکی کاسته شود. برای اولین بار این روند بصورت عادلانه خواهد بود.»

یونان برای برخورداری از مرحله سوم کمکهای مالی بین المللی که درباره آن در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۵ توافق حاصل شد، تحت فشار شدید طلبکاران از جمله اتحادیه اروپا، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول قرار دارد.

در این راستا وزیران دارایی حوزه پولی یورو، موسوم به یوروگروپ روز دوشنبه برای بررسی وضعیت یونان و تعهدات انجام شده این کشور تشکیل جلسه خواهند داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.