خبر فوری
This content is not available in your region

نخستین شهردار مسلمان لندن سوگند یاد کرد

نظرها
euronews_icons_loading
نخستین شهردار مسلمان لندن سوگند یاد کرد
اندازه متن Aa Aa

صادق خان، نامزد حزب کارگر بریتانیا به عنوان شهردار لندن برگزیده شد. وی نخستین مسلمانی است که این سمت را در لندن برعهده می گیرد.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر در مراسم ادای سوگند صادق خان غایب بود.

صادق خان که پاکستانی تبار است توانست با کسب ۵۷ درصد آرا رقیب خود از حزب محافظه کار را شکست دهد.

وی روز شنبه در مراسم ادای سوگند گفت: «من قصد دارم شفاف ترین، متعهد ترین و در دسترس ترین شهرداری لندن را بیش از هر زمان دیگری مدیریت کنم. می خواهم تمامی جوامع و تمامی بخش های شهرمان را به عنوان شهردار تمامی لندنی ها نمایندگی کنم.»

دورین لورنس، شهروندی که فرزندش در جنوب شرقی لندن در پی حمله ای با انگیزه نژادپرستانه در سال ۱۹۹۳ میلادی به قتل رسید نیز در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: «هرگز تصور نمی کردم که در عمرم بتوانم شهرداری در لندن از یک اقلیت قومی ببینم. این نشانی شگفت از تغییر بزرگی است که در شهرمان روی داده است.»

وی در ادامه تصریح کرد: «لندن شهری است که نه فقط مداراگر است بلکه گوناگونی را جشن می گیرد. شهری که در برابر اختلاف، اتحاد را و در برابر هراس، امید را انتخاب کرده است.»

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر در مراسم ادای سوگند شهردار جدید لندن غایب بود. این در حالی است که پیروزی صادق خان پیروزی برزگی برای حزب کارگر محسوب می شود.

میزان مشارکت در این انتخابات بیش از ۴۳ درصد بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.