خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض خیابانی در کنیا علیه کمیته برگزاری انتخابات

نظرها
euronews_icons_loading
اعتراض خیابانی در کنیا علیه کمیته برگزاری انتخابات
اندازه متن Aa Aa

پلیس کنیا روز دوشنبه با شلیک گاز اشک آور و به خیابان آوردن خودروهای آبپاش، معترضان به کمیته برگزاری انتخابات این کشور را در نایروبی و کیسومو متفرق کرد.

حضور صدها تن از شهروندان در این تظاهرات در حالی است که اعلام نتیجه انتخابات سال ۲۰۰۷ این کشور ناآرامی های گسترده و خونینی را در پی داشت.

مخالفان دولت، اعضای این کمیته را به هواداری از دولت متهم می کنند.

آنیانگ نیونگ، یکی از رهبران مخالفان دولت می گوید: «کمیته برپایی انتخابات بی اعتبار است. آن ها انتخابات گذشته را بد برگزار کردند. نشانی از اینکه تغییر کرده باشند دیده نشده است. بنابر این با همین کمیته نمی شود انتخابات آتی را برگزار کرد. ما نمی خواهیم این کشور را به دردسر بیاندازیم. ما کمیته ای برای برگزاری انتخابات می خواهیم که اعضایش امانت دار باشند و همه آن ها با تمامی احزاب برای مدیریت انتخابات موافق باشند مثل آنچه در سال ۱۹۹۷ داشتیم.»

هنوز تا موعد برپایی انتخابات سراسری کنیا ۱۵ماه باقی است با این حال رهبران جریان مخالف دولت، تهدید کرده اند که در صورت اصلاح نشدن کمیته برگزار کننده، این انتخابات را تحریم خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.