خبر فوری

آلمان کشورهای الجزایر، مراکش و تونس را در لیست کشورهای امن قرار می دهد

 نظرها
آلمان کشورهای الجزایر، مراکش و تونس را در لیست کشورهای امن قرار می دهد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پارلمان آلمان روز جمعه سیزدهم ماه مه لایحه ای را به تصویب رساند که مطابق آن سه کشور الجزایر، تونس و مراکش جزو کشورهای امن به شمار می آید و بدین ترتیب کار بازگرداندن متقاضیان پناهندگی تبعه این کشورها آسانتر می شود.

این لایحه با ۴۲۴ رای موافق و ۱۴۳ رای مخالف در مجلسی که ائتلاف حزب سوسیال دموکرات حاکم در آن اکثریت دارد تصویب شد.

اپوزیسیون که با طرح لایحه مخالف است به سرنوشت همجنسگرایان در این سه کشور اشاره می کند و در عین حال معتقد است که لایحه نمی تواند در مقابل مهاجران غیرقانونی کارا باشد.

یکی از نمایندگان اپوزیسیون از جناح چپ گفت: «این، یک “جمعه سیاه” برای حق اساسی پناهندگی در آلمان است. این لایحه، به حقوق پناهندگی آلمان در آینده لطمه می زند.»

از ۲۶ هزار پناهجویی که سال گذشته از کشورهای الجزایر، مراکش و تونس به آلمان آمده بودند تنها تعداد محدودی توانستند اجازه اقامت بگیرند و تعداد آنان در سال جاری میلادی هم شد.

در صورت تصویب این لایحه در مجلس فدرال، شرایط پناهجویی برای اتباع این کشور دشوارتر و بازگرداندن آنها به کشورشان آسانتر خواهد شد.

طرح این لایحه پاسخی به افکار عمومی المان به شمار می آید که مهاجران را مسئول حوادث سال نوی مسیحی در برخی از شهرهای این کشور می دانند. طی این حوادث تعدادی از زنان و دختران مورد اذیت قرار گرفتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.