خبر فوری
This content is not available in your region

فهرست نامزدان رقابت نهایی یوروویژن ۲۰۱۶ مشخص شد

euronews_icons_loading
فهرست نامزدان رقابت نهایی یوروویژن ۲۰۱۶ مشخص شد
اندازه متن Aa Aa

در پایان رقابت های نیمه نهایی، فهرست ۲۶ کشور راه یافته به مرحله نهایی یوروویژن ۲۰۱۶ روشن شد. این درحالی است که روسیه یکی از بخت های اصلی کسب مقام اول است. در پایان دومین مرحله نیمه نهایی، اکنون لتونی، گرجستان، بلغارستان، استرالیا، اوکراین، صربستان، لهستان، اسراییل، لیتوانی و بلژیک به جمع ۱۶ کشور دیگر پیوستند. در میان این ۲۶ کشور «پنج کشور بزرگ» بدون رقابت و بقیه نامزدان در دو مرحله نیمه نهایی انتخاب شدند.

بنا به نظرسنجی های غیر رسمی، دمی ایم نماینده استرالیا پس از روسیه محبوبترین نامزد است. اجرای خیره کننده او در مراسم نیمه نهایی با استقبال مواجه شد. این دومین سالی است که استرالیا به جمع کشورهای مسابقه یوروویژن پیوسته است. اسراییل با نمایندگی هویی استار در پیشرفتی چشمگیر از انتهای جدول به مرحله ششم جدول افکار عمومی ارتقا پیدا کرده است.

جمالا، نامزد اوکراین که از قوم تاتار کریمه است، با ترانه سیاسی جنجالی خود با سرگئی لازاروف، نماینده روسیه رقابت خواهد کرد. با وجود ۷ نماینده از کشورهای اروپای شرقی پیش بینی نتیجه نهایی یوروویژن در این منطقه ساده نخواهد بود. رقابت های نهایی شنبه شب ۱۳ ماه مه در استکهلم برگزار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.