وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیدار دونالد ترامپ و پل رایان؛ جلسه ای دلگرم کننده برای جمهوریخواهان

 نظرها
دیدار دونالد ترامپ و پل رایان؛ جلسه ای دلگرم کننده برای جمهوریخواهان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ محتمل ترین نامزد حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز پنج شنبه با پل رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در واشنگتن دیدار کرد. هر دو پس از این دیدار اعلام کردند علی رغم اختلاف ها، گام های مهمی برای پر کردن شکافی که در حزب جمهوری خواه ایجاد شده برداشته اند.

پل رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا بعد از ملاقات با دونالد ترامپ گفت: «جلسه بسیار دلگرم کننده ای داشتیم. اینکه من و دونالد ترامپ دیدگاههای متفاوتی داریم موضوع پنهانی نیست. ما امروز درباره این تفاوت ها و البته درباره اشتراکاتی قابل توجهی که با هم داریم گفتگو کردیم. مسئله اکنون این است که ما باید چه اقداماتی برای متحده کردن حزب جمهوریخواه انجام دهیم.»

پیش از این پل رایان حاضر به حمایت آشکار از آقای ترامپ نشده بود. با این حال بعد از این ملاقات به نظر می رسد لحن دو طرف آشتی جویانه تر شده است.

بعد از کناره گیری تد کروز و جان کیسیک، به نظر می رسد حزب جمهوریخواه آماده می شود که نامزدی دونالد ترامپ را بپذیرد.

با این حال در مقابل ساختمان کمیته ملی حزب جمهوریخواه که جلسه میان دو طرف برگزار شد گروهی از مخالفان دونالد ترامپ با شعارهایی همچون «حزب جمهوریخواه، حزب ترامپ» تجمع کردند.