خبر فوری
This content is not available in your region

فوتبالیست ترک تبار آلمانی در اردوگاه آوارگان سوری در اردن

نظرها
فوتبالیست ترک تبار آلمانی در اردوگاه آوارگان سوری در اردن
اندازه متن Aa Aa

مسعود اوزیل، فوتبالیست آلمانی ترک تبار که در تیم ملی آلمان و باشگاه آرسنال بریتانیا بازی می کند، روز چهارشنبه از یک اردوگاه آوارگان و پناهندگان سوری دیدن کرد. این ورزشکار سرشناس به دعوت «کمیسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل» به اردوگاه زعتری در اردن، در نزدیکی مرز این کشور با سوریه، آمده بود.

حضور مسعود اوزیل با استقبال کودکان ساکن این اردوگاه مواجه شد. یک پسر سوری می گوید: «من اوزیل را دوست دارم چون چیزهایی از او یاد گرفتم، و این اولین باری است که با یک ستاره مشهور بازی می کنم. دلم می خواهد ستاره ای مثل او شوم.»

یک دختر ساکن این اردوگاه نیز می گوید: «فوتبال سرگرمی من است. من خیلی فوتبال را دوست دارم. دلم می خواهد همیشه بتوانم فوتبال بازی کنم و بازیکن خیلی خوبی شوم. از مربیانم خیلی ممنون ام.»

سازمان دهندگان این دیدار امیدوارند که حضور چهره های محبوب و مشهوری مانند اوزیل موجب جلب توجه بیشتر افکار عمومی به مشکلات آوارگان و پناهجویان سوری شده، و مایه دلگرمی ساکنان اردوگاه ها شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.